Zadzwoń: +48 880 631 261
Napisz do nas: mocurody@gmail.com
tlo.jpg

Odmładzanie twarzy - skuteczne sposoby

Opublikowano: 30 Kwiecień 2019

Odmładzanie twarzy - skuteczne sposoby

Starzenie się skóry to naturalny proces, o którym wiemy coraz więcej. Jednak znajomość tego procesu nie musi oznaczać jego akceptacji. Wprost przeciwnie - dzięki różnym rozwiązaniom kosmetycznym możemy przywrócić twarzy świeży i młodzieńczy wygląd. Jak to możliwe? Sekret tkwi w sięganiu do źródeł problemu, a nie na maskowaniu jego objawów.

Dlaczego skóra się starzeje?

Starzenie się skóry związane jest ze spowolnieniem jej procesów regeneracyjnych. Zanika kolagen i elastyna, co skutkuje osłabieniem struktury skóry. Twarz staje się mniej napięta, pojawiają się zmarszczki, a cera wygląda na szarą i ziemistą. Wraz z upływem lat zauważamy więcej oznak starzenia się skóry. Na szczęście możemy im zapobiegać wieloma metodami. Część z nich dostępna jest tylko w profesjonalnych salonach kosmetycznych, inne z kolei możemy wykonywać w domu. Najlepsze efekty uzyskamy korzystając z obu tych opcji - profesjonalnych i domowych.

Odpowiednia pielęgnacja

Nasza skóra potrzebuje właściwego traktowania. Przy wyborze kosmetyków musimy się kierować metryką, ponieważ innych zabiegów wymaga skóra dwudziestolatek i trzydziestolatek, a innych w wieku pięćdziesięciu lat. Podążajmy za oznaczeniami na kremach oraz tonikach i pamiętajmy, że w wielu przypadkach więcej nie oznacza lepiej. Inwestycja tylko w jeden albo dwa kremy (na dzień i na noc) o bogatym składzie, które odpowiednio nawilżą i odżywią skórę, z pewnością okaże się dobrym wyborem.

Równie ważny jest peeling twarzy, który złuszcza stary naskórek i pobudza komórki do regeneracji. Peeling nie zajmuje dużo czasu, wystarczy wykonać taki zabieg raz w tygodniu podczas wieczornej toalety, a po wszystkim nałożyć na twarz odżywczą maseczkę. To podstawy pielęgnacji, ale szybko przekonasz się, że zaprocentują one atrakcyjnym wyglądem na co dzień.

Profesjonalne zabiegi kosmetyczne

Salony kosmetyczne dysponują zazwyczaj znacznie lepszym sprzętem i możliwościami, niż my w naszym domowym zaciszu. W walce z upływającym czasem możemy skorzystać m.in. z mezoterapii mikroigłowej (seria nakłuć za pomocą mikroigieł i wprowadzenie w ten sposób substancji odżywczych pod skórę), peelingu kawitacyjnego (oczyszczenia skóry twarzy ultradźwiękami) albo mikrodermabrazji diamentowej (złuszczanie naskórka przy pomocy głowic pokrytych rozdrobionym diamentem). Konsultacja ze specjalistą z salonu kosmetycznego pozwoli wybrać najlepszy dla nas zabieg, dostosować do nas jego intensywność oraz odpowiednio rozplanować kolejne wizyty.

Oczywiście, dzięki rozwojowi technologii coraz częściej mamy okazję przeprowadzać powyższe zabiegi samodzielnie w domu. Profesjonalny sprzęt jest na wyciągnięcie ręki i możemy go dostać za stosunkowo niewielką cenę. Co prawda relaks w salonie kosmetycznym jest atrakcją samą w sobie i idealnym połączeniem przyjemnego z pożytecznym, dlatego warto skorzystać z niego przynajmniej raz na jakiś czas.

Liczy się wnętrze

Twierdzenie stare jak świat, ale w tym wypadku ma trochę inne znaczenie. Ogromny wpływ na wygląd naszej skóry ma codzienna dieta. Dbając o młody wygląd powinnyśmy postawić na dobrze zbilansowany jadłospis, w którym dominują owoce i warzywa (szczególnie te ostatnie) oraz duże ilości wody. To właśnie woda odpowiada za właściwe nawilżenie skóry i jej promienny wygląd. Warto też zrezygnować albo przynajmniej ograniczyć używki – papierosy i alkohol to zdecydowanie wrogowie młodego wyglądu.