Zadzwoń: +48 606 756 745
Napisz do nas: mocurody@gmail.com
blog-mu-1.png

Mezoterapia mikroiglowa - skuteczny sposób na zmarszczki i jędrną skórę

Opublikowano: 10 Sierpień 2018

Mezoterapia mikroiglowa - skuteczny sposób na zmarszczki i jędrną skórę


Czym jest zabieg mezoterapii mikroigłowej i jak się go wykonuje?

Jednym z najpopularniejszych obecnie zabiegów medycyny estetycznej i kosmetologii jest mezoterapia mikroigłowa. Ta popularna i bardzo skuteczna w niwelowaniu objawów starzenia się organizmu metoda ma rzeszę zwolenników na całym świecie, a zainteresowanych nią klientek wciąż dynamicznie przybywa. Swoją skuteczność zawdzięcza bezpośredniej ingerencji w strukturę włókien kolagenowych, których kondycja odpowiada za stan i wygląd skóry. Ich bezpośrednie mikronakłucie stymuluje włókna do regeneracji, co ma decydujący wpływ na efekt końcowy zabiegu. Takie mikrourazy wpływają pobudzająco na regenerację włókien kolagenu oraz zwiększają efektywne wchłanianie przez skórę zastosowanych preparatów odżywczych. Długość igieł, a więc i głębokość przeprowadzanego zabiegu dobierana jest na podstawie ściśle określonych parametrów jakimi są: wiek klientki, stan skóry, partia ciała. Dzięki otwartym kanalikom możemy aktywnie wprowadzić dany preparat bezpośrednio w głębsze warstwy skóry, która posiada naturalną ochronę przed wnikaniem substancji w głąb w postaci warstwy naskórka. Dzięki tej metodzie możliwe jest osiągnięcie efektu liftingującego bez użycia skalpela. Idealnie sprawdza się w likwidacji zmarszczek mimicznych – tak popularnych kurzych łapek czy w okolicy kącików ust.


Jakie są najczęstsze wskazania do zabiegu mezoterapii mikroigłowej?

Zabieg jest całkowicie bezpieczny, a ilość korzystnych efektów jego zastosowania imponująca. Tą metodą można skutecznie pozbyć się zmarszczek, ujędrnić zwiotczałą skórę, rozświetlić przebarwienia, zredukować a nawet całkowicie wyeliminować blizny.


Kiedy możemy spodziewać się oczekiwanych efektów?

Optymalnie rekomenduje się 5 zabiegów tego typu dla osiągnięcia zadowalającego efektu. Każdy z nich trwa około 30 minut. Już po pierwszym zabiegu można spodziewać się widocznych efektów. Chwilowo może wystąpić lekkie zaczerwienienie skóry ustępujące jeszcze w tym samym dniu oraz niewielkie strupki, które wygajają się do 7 dni. Podczas tego procesu dochodzi do podskórnej aplikacji kwasu hialuronowego, uwalniania czynników wzrostu wpływających na pracę fibroblastów pod kątem tworzenia dwóch podstawowych rodzajów włókien wpływających na świeżość i jędrność skóry-kolagenowych i elastylowych. Równocześnie zachodzi pobudzenie okolicznych mięśni stanowiących rusztowanie dla skóry. Odbudowy w postaci nowego kolagenu możemy spodziewać się już po dwóch miesiącach, jednak jest to ściśle związane z głębokością mikronakłuć, ilością zastosowanych zabiegów, oraz używanego sprzętu kosmetycznego.


Jakie są wskazania po zabiegu?

Po zakończonym zabiegu zalecane są preparaty odżywcze, nie można natomiast stosować tłustych ciężkich kremów. Należy unikać ekspozycji na promienie słoneczne oraz drażniące działanie wody basenowej. Skórę należy zabezpieczyć z filtrem 50 UV przez okres miesiąca. W okolicy twarzy stosowane są igły 1 mm, natomiast dłuższe w przypadku głębokich zmarszczek i mocnych blizny, czyli tam gdzie wymagana jest większa ingerencja czynnika odbudowującego. Do dyspozycji klientek jest również domowe rozwiązanie w postaci Rollera posiadająego igły 0,5 mm. Po zmyciu makijażu i dogłębnych oczyszczeniu skóry należy równomiernie dociskając przejeżdżać rollerem po danej partii ciała. Dla uzyskania najlepszego efektu zachęcamy do skorzystania z tej opcji również w profesjonalnych salonach kosmetycznych pod okiem specjalisty. Jednym  z najlepszych pod kątem efektywności zestawów jest popularny obecnie Derma Stamp MYM 2018.


Czy zabieg może być stosowanych bez ograniczeń ?

Należy pamiętać, iż mimo licznych wskazań nie jest on zalecany u osób z cerą naczyniową, chorobą nowotworową, odczynem alergicznym na stosowany preparat czy też w trakcie ostrej fazy choroby zakaźnej skóry(bakteryjnej, grzybiczej, wirusowej), w przypadku opryszczki, brodawek i znamion w okolicy zabiegowej.