Zadzwoń: +48 606 756 745
Napisz do nas: mocurody@gmail.com
blog-mu.png

Jak zachować młody i zdrowy wygląd na dłużej? Pielęgnacja skóry naczyniowej

Opublikowano: 02 Sierpień 2022

Zaczerwieniona i wrażliwa skóra to problem wielu kobiet. I chociaż lekko zaróżowione policzki mogą dodawać uroku, to jeśli są efektem rozszerzonych naczynek, warto się tym zainteresować. Dlaczego? Ponieważ z wiekiem problem będzie się zaostrzał, a "urocze" rumieńce na twarzy mogą się przekształcić w trądzik różowaty, czyli przewlekłą chorobę skóry, którą trudno zwalczyć.


Co więcej, skóra bez pajączków wygląda na zdrowszą i młodszą, a Ty możesz cieszyć się świetnym wyglądem przez lata. W tym artykule dowiesz się więcej na temat pielęgnacji cery naczynkowej, ponieważ to właśnie odpowiednie nawilżenie i codzienne zabiegi kosmetyczne pomogą Ci utrzymać cerę w ryzach.


A jeśli chcesz jeszcze lepiej zadbać o swoją cerę, skorzystaj z profesjonalnych zabiegów kosmetycznych, które są przeznaczone właśnie do takiego rodzaju skóry. Jakie to zabiegi? Tego też dowiesz się już za chwilę.


Jak dbać o dobrą kondycję skóry naczynkowej?


Cera naczynkowa jest wrażliwa na zmianę temperatury i podatna na odwodnienie, co sprawia, że wymaga specjalnej pielęgnacji o każdej porze roku. Zarówno mocne słońce, jak mróz mogą ją szybko wysuszyć i doprowadzić do pojawienia się nowych naczynek. A jak wiadomo, lepiej zapobiegać niż leczyć, co w tym przypadku oznacza ochronę przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych.


Pamiętaj, aby chronić twarz przed mrozem za pomocą tłustych kremów, które wzmocnią barierę ochroną, a latem stosować kremy z wysokim filtrem SPF (najlepiej 50.). Staraj się przebywać w cieniu, a jeśli to niemożliwe, ochraniaj dodatkowo skórę (np. za pomocą kapelusza z szerokim rondem).


Co jeszcze możesz zrobić, aby zachować dobry wygląd skóry na długie lata? Zastosuj się do poniższych wskazówek, a Twoja cera Ci podziękuje.


  • Staraj się unikać palenia papierosów, ponieważ szkodzi to Twojej skórze – sprawdza się nie tylko w przypadku cery naczynkowej, ponieważ dym papierosowy zatruwa skórę i przyspiesza jej starzenie.
  • Pij dużo wody, aby nawilżyć skórę.
  • Ogranicz ostre przyprawy.
  • Zainwestuj w dobrą pielęgnację skóry (więcej o najlepszych kosmetykach dla cery naczynkowej trochę niżej).
  • Ćwicz regularnie, aby poprawić krążenie krwi.
  • Unikaj gorących kąpieli i sauny.
  • Ogranicz stres.


Jak widać, na cerę wpływają różne czynniki, ale odpowiednie ich połączenie pomoże w wzmocnieniu jej naturalnej bariery ochronnej, co przełoży się na zdrowy koloryt skóry.


Kosmetyki do pielęgnacji cery naczynkowej


Kosmetyki do pielęgnacji cery naczyniowej powinny zawierać składniki aktywne, które wzmacniają ściany naczyń krwionośnych.


Zadbaj o kompleksową pielęgnację preparatami zawierającymi:


  • kwas hialuronowy,
  • witaminę C i witaminę K,
  • wyciąg z kasztanowca, żurawiny lub miłorzębu japońskiego,
  • rutynę,
  • amikę,
  • diosminę.


Pamiętaj również, aby zabezpieczać skórę przed promieniami UV, dlatego kremy z filtrami stosuj przez cały rok – także zimą, ponieważ Twoja cera jest bardzo wrażliwa.


Unikaj peelingów mechanicznych, które mogą uszkodzić Twoją delikatną skórę. Zamiast nich sięgaj po peelingi enzymatyczne, najlepiej te przeznaczone do cery naczynkowej.


Jak powinna wyglądać codzienna pielęgnacja skóry naczynkowej?


Systematyczność jest kluczem do sukcesu, także w przypadku codziennej troski o nasz młody wygląd. Podpowiadamy, jakie domowe zabiegi powinny się znaleźć w odpowiedniej pielęgnacji.


  1. Cerę naczynkową oczyszczaj delikatnym żelem lub pianką do mycia twarzy. Unikaj szczoteczek sonicznych lub wybieraj ich delikatne programy.
  2. Pamiętaj o kremach CC do cery naczynkowej, które nawilżą skórę i wyrównają koloryt.
  3. Przed snem wybieraj preparaty wzmacniające naczynia krwionośne (np. z witaminą B3 lub kwasem hialuronowym).
  4. Stosuj delikatny płyn micelarny i lekkie kosmetyki oczyszczające.
  5. Jeśli lubisz, możesz również sięgnąć po serum (np. z wyciągiem z miłorzębu japońskiego).
  6. Na mocno zaczerwienioną i wrażliwą skórę, możesz stosować kompresy łagodzące lub maseczki.


Aby jeszcze lepiej zadbać o skórę naczynkową, możesz zastąpić zwykłą wodę, wodą przegotowaną lub oligoceńską, która ma zbawienny wpływ na skórę twarzy i jej wygląd.


Pamiętaj, aby zwracać uwagę na to, jak Twoja cera reaguje na nowe kosmetyki. Uczucie ściągnięcia i pieczenia powinny Cię zaalarmować. Jeżeli sytuacja się powtarza, skontaktuj się z dermatologiem, a nawet lekarzem, ponieważ zaburzenia hormonalne również odbijają się na stanie naszej skóry.


Profesjonalne zabiegi kosmetyczne dla cery naczynkowej


Czasami pielęgnacja skóry naczynkowej wymaga wsparcia profesjonalistów. Oferta wielu salonów kosmetycznych zawiera zabiegi przeznaczone właśnie do takiego rodzaju cery. Jakie zabiegi warto rozważyć?


Do najpopularniejszych zabiegów dla cery naczynkowej zalicza się:


Elektrokoagulacja


Zabieg mający na celu zamknięcie naczyń krwionośnych, co pozwala zlikwidować rumień (zaawansowany problem cer naczynkowych). Elektrokoagulacja polega na kontrolowanym uszkadzaniu tkanek za pomocą prądu elektrycznego o wysokiej częstotliwości i pojedynczy zabieg trwa od kilku do kilkudziesięciu minut. Skóra jest lekko zaczerwieniona do kilkunastu godzin po zabiegu, może się również pojawić delikatny obrzęk, jednak jest to całkowicie normalne. Elektrokoagulacja daje trwałe efekty, należy jednak pamiętać, że nie wyklucza pojawienia się nowych zmian u osób ze skłonnością do pękania naczynek.


Hydrabrazja – mikrodermabrazja wodna


Skóra naczynkowa także wymaga oczyszczania i – przede wszystkim – głębokiego nawilżania, do czego doskonale nadaje się zabieg mikrodermabrazji wodnej. Hydrabrazja polega na złuszczaniu naskórka za pomocą wody pod ciśnieniem. Uzyskany efekt jest podobny do peelingowania, jednak jest znacznie delikatniejszy dla skóry, zwłaszcza tej delikatnej. Idealnie więc nadaje się do cer naczynkowych. Co ważne, w parze z dogłębnym oczyszczaniem idzie głębokie nawilżenie, co pozwala odżywić skórę i wzmocnić jej naturalną barierę ochronną.


Oksybrazja – mikrodermabrazja wodno-tlenowa


Oksybrazja to kolejny przykład delikatnego i zupełnie nieinwazyjnego peelingu. W tym przypadku wykorzystuje się strumień rozproszonych mikrokropelek soli fizjologicznej, które aplikowane są na skórę za pomocą sprężonego powietrza. Taki zabieg nie tylko doskonale oczyszcza skórę, ale również ją odżywia oraz przygotowuje na przyjęcie składników aktywnych z kosmetyków.


Cera naczynkowa wymaga odpowiedniej pielęgnacji, jeśli jednak o nią zadbasz, to będziesz cieszyć się pięknym wyglądem przez długie lata. Pamiętaj, że odpowiednie nawilżenie skóry i jej właściwa ochrona to jeden z filarów Twojego sukcesu, dlatego postaw na nie w pierwszej kolejności.