Zadzwoń: +48 606 756 745
Napisz do nas: mocurody@gmail.com
dermapen-w-domu.png

Dermapen w domu – czy domowa mezoterapia daje dobre efekty?

Opublikowano: 20 Luty 2019

Dermapen w domu – czy domowa mezoterapia daje dobre efekty?

Dermapen do mezoterapii mikroigłowej to urządzenie kosmetyczne, które pozwala na wykonanie tego zabiegu w domu. Biorąc pod uwagę fakt, że mezoterapia w salonie kosztuje niemało, coraz więcej kobiet woli zakupić takie cacko na własny użytek. A co z bezpieczeństwem i skutecznością?

Zacznijmy od tego, po co w ogóle wykonywać zabieg mezoterapii mikroigłowej dermapen w domu. Generalnie działa to tak, że dermapen przesuwa się ruchem pulsacyjnym po skórze, gdzie jego głowica wyposażona w malutkie igiełki dokonuje wielu mikronakłuć.

Co istotne, urządzenie dociera do warstwy właściwej skóry, więc działa głębiej niż np. urządzenie do mikrodermabrazji czy zwykły codzienny peeling. Te drobne uszkodzenia powodują, ze skóra uruchamia swoje mechanizmy obronne, czyli zaczyna produkować kolagen i elastynę, które mają za zadanie odbudowę uszkodzonych tkanek. Dzięki temu, jak pewnie się domyślacie, komórki skóry odbudowują się tworząc mocniejszą i bardziej elastyczną warstwę. W efekcie cera wyraźnie się poprawia, jest bardziej jędrna i po prostu zregenerowana.

Zabieg dermapen w domu - jakie daje efekty?

Zabieg mezoterapii mikroigłowej jest bardzo popularny na Zachodnie, a od kilku lat także w Polsce. Do jego stosowania przyznaje się wiele gwiazd i celebrytek. Jak już wyjaśniliśmy, efektem mikronakłuć jest odnowienie skóry, więc zabieg ten stosuje się z powodzeniem do redukcji płytkich zmarszczek, zmniejszenia widoczności rozstępów, redukcji zaczerwień i przebarwień na skórze.

Dużą zaletą urządzenia kosmetycznego dermapen w domu jest to, iż w przypadku wielu modeli (np. tego oraz tego) mamy możliwość stosowana wymiennych głowic (tzw. kartridży do mezoterapii) o różnym przeznaczeniu. Na przykład jedno urządzenie możemy wykorzystać do usuwania blizn, redukcji zmian po trądzikowych oraz rozstępów. Później wystarczy zmienić końcówkę (kartridż), aby rozjaśnić przebarwienia i plamki na twarzy.

Ponadto są także kartidże do dermapen, które umożliwiają wprowadzenie substancji aktywnych głęboko do skóry. Wtedy możemy jednocześnie nakłuwać cerę oraz wprowadzać do niej np. witaminę C, kolagen czy kwas hialuronowy. Takie ampułki i preparaty zabiegowe z łatwością kupimy sobie przez internet.

Mezoterapia domowa z użyciem dermapen. Czy to jest bezpieczne?

Z pewnością oglądając filmiki na temat dermapen w domu zauważyłyście, że skóra po mezoterapii jest bardzo zaczerwieniona. Niestety tego nie da się uniknąć – jest to normalna reakcja po  zabiegu. Ważne jest, by odpowiednio odkazić skórę przed i po zabiegu, a także stosować specjalne preparaty nawilżające i łagodzące.

Stopień zaczerwienia zależy także od indywidualnego progu wrażliwości skóry oraz od głębokości nakłuć. Urządzenia kosmetyczne typu dermapen mają przeważnie funkcję regulacji głębokości nakłuć np. w zakresie od 0,25mm do aż 2,5 mm. Do zastosowań domowych z pewnością lepsze będą płytsze mikronakłucia.

Mezoterapia domowa z dermapen to zabieg dość inwazyjny, lecz na tyle bezpieczny, że możemy wykonać go w domu – oczywiście stosując się do zaleceń producenta urządzenia i pilnując, aby skóra była odpowiednio przygotowana, zdezynfekowana, a po zakończeniu zabiegu nawilżona.

W internecie znajdziecie wiele modeli urządzenia kosmetycznego typu dermapen. Niektóre z nich umożliwiają również wykonywanie makijażu permanentnego dzięki specjalnym końcówkom i te są nieco droższe. Na cenę wpływają także różne rozwiązania technologiczne np. działanie bezprzewodowe czy komplet kartridży w zestawie.