Zadzwoń: +48 606 756 745
Napisz do nas: mocurody@gmail.com
blog-mu.png

Najlepsze zabiegi kosmetyczne na zmarszczki

Opublikowano: 30 Maj 2022

Zmarszczki są naturalną częścią procesu starzenia się, ale nie oznacza to, że musisz biernie poddawać się upływowi czasu. Oczywiście, zmarszczki (np. mimiczne, wokół ust) mogą mieć pewien urok, ale ten artykuł powstał dla kobiet, które chcą zachować młodzieńczy wygląd na dłużej. Dzięki pojawieniu się nowoczesnych zabiegów kosmetycznych jest to możliwe. I łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej.

W tym wpisie przyjrzymy się najpopularniejszym i najlepszym zabiegom kosmetycznym na zmarszczki. Każdy z nich może powstrzymać procesy starzenia się skóry, zwiększyć jej napięcie i elastyczność oraz pobudzić mikrokrążenie i produkcję kolagenu, ale warto pamiętać, aby zabiegi kosmetyczne dobierać do indywidualnych potrzeb i preferencji. Dlatego też zalecamy wcześniejsze spotkanie i rozmowę ze specjalistą, który dany zabieg odmładzający przeprowadzi, aby upewnić się, że nie występują żadne przeciwwskazania (np. wybrane choroby skóry lub stan zdrowia).


Peelingi chemiczne

Zabiegi te mają na celu poprawę wyglądu skóry poprzez usunięcie z jej powierzchni zewnętrznej warstwy martwych komórek. Peeling chemiczny może być stosowany w leczeniu różnych chorób skóry, w tym trądziku, ale również do usuwania zmarszczek i plam starczych.


Zabiegi te powodują złuszczanie wierzchniej warstwy skóry, odsłaniając znajdujący się pod nią nowy, zdrowy naskórek. Chociaż to właśnie złuszczanie jest podstawowym efektem działania peelingów chemicznych, to lista zalet tego stosunkowo prostego zabiegu jest znacznie dłuższa. Peelingi chemiczne pomagają zmniejszyć widoczność drobnych linii, zmarszczek i przebarwień oraz wyrównać koloryt i strukturę skóry.


Po zabiegu skóra staje się zdrowsza, promienna i odświeżona. Peeling można z powodzeniem łączyć również z różnymi zabiegami medycyny estetycznej, ponieważ doskonale przygotowuje skórę na działanie innych preparatów i maksymalizuje pozytywne efekty profesjonalnej pielęgnacji.


Mezoterapia igłowa

Mezoterapia to zabieg kosmetyczny, w którym do poprawy wyglądu skóry wykorzystuje się zastrzyki z substancji takich jak witaminy, minerały i kwas hialuronowy. W tym celu używa się mikroigieł, które pozwalają na wprowadzanie składników odżywczych w głębokie warstwy skóry.


Zabieg ma na celu m.in. wygładzenie zmarszczek i bruzd, redukcję blizn, pobudzenie produkcji kolagenu czy ogólną poprawę napięcia skóry. Może być również stosowany w celu zmniejszenia widoczności cellulitu poprzez zwiększenie przepływu krwi i drenażu limfatycznego. Pozytywne zmiany są zazwyczaj widoczne już po jednym zabiegu, ale większość osób osiąga najlepsze rezultaty po serii kilku-kilkunastu zabiegów (w zależności od rodzaju problemu i stopnia jego zaawansowania).


Mezoterapia igłowa pozwala także zmniejszyć głębokie zmarszczki mimiczne (np. kurze łapki czy lwia zmarszczka), które pojawiają się często u stosunkowo młodych osób.


Zabiegi karboksyterapii

Karboksyterapia to nieinwazyjna terapia wykorzystująca dwutlenek węgla w celu zwiększenia krążenia i pobudzenia wzrostu komórek. Stosuje się ją głównie do ujędrnienia skóry, redukcji zmarszczek i regeneracji naskórka.


W trakcie karboksyterapii do skóry wstrzykiwany jest dwutlenek węgla, który stymuluje produkcję kolagenu. Jest to zabieg o niskim ryzyku, nieinwazyjny i bezbolesny, a jego efekty utrzymują się przez około 6-9 miesięcy.


Karboksyterapia jest odpowiednia dla wszystkich rodzajów skóry i może być stosowana w leczeniu różnych chorób skóry, w tym trądziku, cellulitu i rozstępów. Poprawia sprężystość i ogólną kondycję skóry, więc jest silnym sprzymierzeńcem w walce z upływającym czasem.


Radiofrekwencja mikroigłowa (RF)

Mikroigłowa RF to małoinwazyjna procedura wykorzystująca energię o częstotliwości radiowej do stymulowania produkcji nowego kolagenu. Zabieg jest wykonywany przy użyciu urządzenia zawierającego maleńkie igły, które są wprowadzane do głębszych warstw skóry, powodując jej rozgrzanie i stymulując włókna kolagenowe do intensywniejszej pracy.


Zabieg jest zwykle wykonywany na twarzy, szyi i dekolcie, ale można go również przeprowadzić na innych obszarach ciała. Może być stosowany do leczenia zmarszczek, drobnych linii, blizn potrądzikowych i innych problemów skórnych.


Radiofrekwencja mikroigłowa wymaga zazwyczaj serii zabiegów, aby redukcja zmarszczek i wygładzenie skóry były widoczne gołym okiem, ale efekty utrzymują przez długi czas.


Medycyna estetyczna w walce z upływającym czasem

Z wiekiem nasza skóra traci naturalną elastyczność i staje się bardziej podatna na zmarszczki i drobne linie, a także przebarwienia. Najlepszym sposobem walki ze starzeniem się skóry są profesjonalne, które pozwalają spowolnić te procesy.


Warto jednak pamiętać, że zabiegi kosmetyczne należy powtarzać co kilka lub kilkanaście miesięcy, aby rezultaty były trwałe. A w międzyczasie zadbać o codzienną pielęgnację i stosować produkty do pielęgnacji skóry zawierające składniki aktywne, które przeciwdziałają starzeniu się skóry, chronią ją przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych i poprawiają jej elastyczność.


Szczególnie polecamy kosmetyki i preparaty z dodatkiem kwasu hialuronowego, elastyny i witaminy C. Ogromny wpływ na elastyczność skóry ma także dieta i ćwiczenia. Regularne spożywanie pokarmów bogatych w antyoksydanty i witaminy, regularne przebywanie na świeżym powietrzu (koniecznie pamiętaj o kremach z filtrem SPF) i ćwiczenia fizyczne sprawią, że skóra będzie wyglądać promiennie i dłużej zachowasz młodzieńczy wygląd.