Zadzwoń: +48 723 872 426
Napisz do nas: mocurody@gmail.com
projekt-bez-tytulu.png

Na czym polega i jakie efekty daje infuzja tlenowa?

Opublikowano: 03 Listopad 2021

Czy słyszałaś o sekretnym zabiegu gwiazd, który odpowiada za nieskazitelny wygląd ich skóry. Piękna, gładka skóra bez oznak zmęczenia to nie efekt Photoshopa, a nowoczesnych terapii, które są na wyciągnięcie ręki. Jedną z takich terapii jest infuzja tlenowa, którą pokochali celebryci. Nic dziwnego, ponieważ zabieg daje natychmiastowe rezultaty, a przy tym jest całkowicie bezinwazyjny i coraz powszechniejszy, więc z pewnością znajdziesz w swoich okolicach salon kosmetyczny, który ma go w swojej ofercie. A na infuzję tlenową warto się zdecydować z wielu powodów i każdy z nich omówimy w tym artykule. Jedno jest pewne – jeżeli chcesz podarować swojej skórze to, co najlepsze, to koniecznie zainteresuj się bliżej terapią tlenową. 


Co to jest infuzja tlenowa?

Każdy żywy organizm potrzebuje tlenu. Niestety rosnące zanieczyszczenie środowiska, palenie papierosów oraz często siedzący tryb życia sprawiają, że dostarczamy go zbyt mało swojej skórze, co natychmiastowo się na niej odbija. Jakie są efekty niedotlenienia skóry? Przede wszystkim jej ziemisty, szary i zmęczony odcień, wysuszenie oraz szybsze starzenie się. Można temu przeciwdziałać naturalnymi sposobami, czyli aktywnością fizyczną i odpowiednią dietą , ale można także postawić na nowoczesne zabiegi kosmetyczne, które dostarczą hiperbaryczny tlen (tzn. tlen pod wysokim ciśnieniem) w głębsze warstwy skóry. Takie rozwiązanie oferuje właśnie terapia infuzji, czyli nowoczesny, bezinwazyjny i ekspresowy ratunek dla zmęczonej skóry twarzy, szyi i dekoltu. Podczas zabiegu dochodzi do wtłoczenia (infuzji) cząsteczek czystego tlenu w głębokie warstwy skóry, dzięki czemu efekty są nie tylko zauważalne od razu, ale także znacznie trwalsze. Co istotne, poza wprowadzeniem tlenu pod ciśnieniem, wprowadza się również składniki aktywne z preparatów specjalnie dopasowanych do rodzaju cery danej klientki, dzięki czemu substancje czynne wybranych kosmetyków docierają znacznie głębiej niż w przypadku innych zabiegów, a tym samym dają lepsze efekty. 


Jak wygląda zabieg infuzji tlenowej?

Wiesz już, na czym polega infuzja tlenowa, więc czas odpowiedzieć na pytanie, jak wygląda taki zabieg. Sam zabieg infuzji tlenowej nie należy do skomplikowanych, gdyż jest całkowicie bezinwazyjny, co oznacza, że w jego trakcie nie dochodzi do przerwania ciągłości naskórka. Zamiast tego mikrocząsteczki tlenu są wtłaczane w głąb skóry w sposób całkowicie bezbolesny, a nawet przyjemny. Dokładnie tak, ponieważ infuzja tlenowa dodatkowo chłodzi skórę twarzy, a specjalny aplikator ją masuje, więc w trakcie zabiegu możesz się zrelaksować niczym w najprawdziwszym spa. Zabieg rozpoczyna się od demakijażu i oczyszczenia skóry, doboru drugiego preparatu (np. kwas hialuronowy, olej arganowy czy śluz rośliny) i wprowadzenia tlenu hiperbarycznego oraz składników aktywnych z wybranego kosmetyku. Infuzja tlenowa może być łączona z innymi zabiegami medycyny estetycznej (np. peelingiem kawitacyjnym, terapią mikroigłową itd.), gdyż nie tylko wzmacnia ich efekty, ale również przyspiesza proces rekonwalescencji skóry. A skoro już o tym mowa, to warto wspomnieć o tym, że ten zabieg jej nie wymaga, więc jest często stosowany w przeddzień jakichś ważnych uroczystości. Zabieg infuzji tlenowej trwa kilkadziesiąt minut (w zależności od partii ciała), a efekty widoczne są od razu.


Efekty infuzji tlenowej

Infuzja tlenowa przynosi natychmiastowe efekty w postaci odżywienia i nawilżenia skóry, które utrzymują się do 1,5 tygodnia. I chociaż pojedynczy zabieg zapewnia głębokie nawilżenie, a nawet redukcję uporczywych przebarwień, to najlepsze rezultaty uzyskuje się po przeprowadzeniu pełnej kuracji, która wynosi 4-6 zabiegów powtórzonych w odstępie półrocznym. A jakie trwałe efekty zapewnia infuzja tlenowa? Całkiem sporo.


Długotrwałe efekty infuzji tlenowej: 


wygładzenie zmarszczek,

poprawa metabolizmu komórek,

rozjaśnienie skóry,

nawilżenie skóry,

regulacja wydzielania sebum,

odżywienie skóry.Dodatkowo można zauważyć poprawę konturu twarzy, gdyż znacznie wzrasta elastyczność skóry. Co więcej, skóra staje się również odporniejsza na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych, dzięki czemu dłużej zachowuje młody i promienny wygląd. I wreszcie lepiej reaguje na witaminy i składniki aktywne zawarte w kosmetykach do codziennej pielęgnacji.


Wskazania i przeciwwskazania do zabiegu infuzji tlenowej

Infuzja tlenowa jest zabiegiem bezinwazyjnym, co oznacza, że może się mu poddać praktycznie każdy, a lista przeciwwskazań jest bardzo krótka. Co się na niej znajduje?


Przeciwwskazania do zabiegu infuzji tlenowej:


ciąża,

karmienie piersią,

opryszczka,

stany zapalne skóry,

uczulenie na składniki dodatkowego preparatu (w przypadku uczulenia na jakikolwiek składnik, poinformuj o tym swoją kosmetyczkę przed rozpoczęciem zabiegu).Zdecydowanie dłuższa jest lista wskazań do zabiegu, gdyż terapia pozwala walczyć ze wszelkimi oznakami starzenia skóry oraz innymi problemami w tym zakresie.


Wskazania do zabiegu infuzji tlenowej:


dojrzała skóra,

ziemista cera,

trądzik,

plamy pigmentacyjne,

rozszerzone pory,

skóra, która wymaga rekonwalescencji (np. po innych zabiegach, opalaniu, kąpielach morskich itd.),

natychmiastowe odżywienie skóry przed ważnymi wydarzeniami (tzw. zabieg bankietowy).Zazwyczaj infuzja tlenowa przeprowadzana jest na skórze twarzy, ale możesz rozszerzyć zabieg o szyję, dekolt i inne partie ciała. W ten sposób za pomocą tlenu dostarczysz skoncentrowanych składników odżywczych w miejsca, które najbardziej tego potrzebują. Czy infuzja tlenowa jest dla Ciebie? Z pewnością tak, ale o tym warto przekonać się na własnej skórze – i to dosłownie.