Zadzwoń: +48 880 631 261
Napisz do nas: mocurody@gmail.com
12.jpg

Jak działa Dermapen Mym?

Opublikowano: 28 Maj 2019

Jak działa Dermapen Mym?

Zabiegi kosmetyczne i estetyczne, których głównym zadaniem jest poprawa wyglądu naszej skóry często wymagają specjalistycznego sprzętu. Jeszcze niedawno prawdziwie wyspecjalizowany sprzęt dostępny był tylko w profesjonalnych salonach kosmetycznych i obsługiwany przez wyszkoloną kadrę. Jednakże, wraz z upływem czasu technologia zadziałała na naszą korzyść i wiele z niedostępnych wcześniej narzędzi możemy z powodzeniem wykorzystywać w zaciszu własnego domu. Najlepszym tego przykładem jest Dermapen Mym.

Zastosowanie Dermapen Mym?

Dermapen Mym stosuje się przede wszystkim w mezoterapii mikroigłowej. Mezoterapia to popularny zabieg, który spowalnia procesy starzenia się skóry, poprawia owal twarzy poprzez wzmocnienie jej elastyczności oraz stymuluje naskórek, co przyspiesza procesy regeneracyjne. Mezoterapia mikroigłowa zwiększa także przepuszczalność naskórka, dzięki czemu substancje odżywcze mogą lepiej i szybciej przenikać w głąb skóry.

Jak działa Dermapen Mym?

Dermapen Mym to urządzenie, które minimalnie nakłuwa powierzchnię skóry w celu jej pobudzenia, regeneracji oraz wprowadzenia składników aktywnych w jej głębsze warstwy. Każda sprzedawana końcówka z igłami jest sterylnie pakowana i przeznaczona do indywidulanego użytku. Igły są w stanie nakłuć skórę twarzy, szyi i dekoltu, gdyż główka aplikatora jest idealnie dostosowana do pracy powierzchniowej, a dzięki jej okrągłemu kształtowi możemy pracować nakłuwając całą powierzchnię naskórka lub tylko poszczególne linie zmarszczek. Głębokość mikronakłuć może być przez nas regulowana, jednak żadna z wybranych opcji nie dociera do naczyń krwionośnych, więc jest to zabieg bezpieczny, który może być wykonywany poza gabinetami kosmetycznymi. Wraz z upływem czasu igły tępią się, więc powinny być wymieniane.

Zalety używania Dermapen Mym

Mezoterapia mikroigłowa to bezpieczny i sterylny zabieg o działaniu mechanicznym, któremu możemy poddać się w ciągu dnia (wystarczy 10 minut intensywnej stymulacji mikroigłowej, żeby wkrótce zauważyć poprawę wyglądu skóry). Głębokość i szybkość nakłuć może być przez nas regulowana, co pozwala na lepsze dostosowanie zabiegu do naszych indywidulanych potrzeb oraz problemów, z którymi się zmagamy. A te mogą być różnorodne, ponieważ tego typu terapię możemy zastosować w przypadku zwalczania zmarszczek (także mimicznych), cery trądzikowej i pokrytej bliznami albo jako zabieg o charakterze odżywczym.

Przeciwwskazania w używaniu Dermapen Mym

Mimo że używanie Dermapen Mym jest stuprocentowo bezpieczne i sterylne, to istnieje krótka lista przeciwwskazań, z którą warto się zapoznać przed pierwszym zabiegiem. Są to przede wszystkim choroby układu krążenia, alergie, hemofilia oraz opryszczka w stanie aktywnym. Dermapen Mym nie powinien być także stosowany bezpośrednio na brodawki, pieprzyki, znamiona, stany zapalne i różnego rodzaju zranienia. W razie jakichkolwiek wątpliwości warto skontaktować się z zaufaną kosmetolożką, która nie tylko je rozwieje, ale także podpowie w jaki sposób najlepiej dostosować zabieg do własnych potrzeb.