Zadzwoń: +48 880 631 261
Napisz do nas: mocurody@gmail.com
11.jpg

Czym jest oczyszczanie wodorowe?

Opublikowano: 10 Maj 2019

Oczyszczanie wodorowe

W walce o piękną i młodą skórę potrafimy zrobić naprawdę wiele. Nic dziwnego, ponieważ świeży i młodzieńczy wygląd przekłada się na nasze dobre samopoczucie. Oczyszczanie wodorowe to hit kosmetologii, gdyż uzyskiwane efekty często przechodzą najśmielsze oczekiwania. Jednak, czym jest oczyszczanie wodorowe, na czym polega i jak wygląda cały zabieg? Czy warto z niego skorzystać, a może jest to tylko chwilowy trend? Odpowiedzi na te pytania udzieli poniższy artykuł.

Czym jest oczyszczanie wodorowe?

Jak sama nazwa wskazuje, zabieg oczyszczania wodorowego wykorzystuje aktywne cząsteczki wodoru w celu znacznej poprawy wyglądu i stanu naszej skóry. Chociaż wodór to najmniejszy i najlżejszy pierwiastek na świecie, to jest równocześnie podstawowym budulcem naszego organizmu. Dzięki tym właściwościom aktywne cząsteczki wodoru mogą zostać wprowadzone wprost do głębokich warstw skóry i stamtąd bezpośrednio neutralizować wolne rodniki, które odpowiadają m.in. za widoczne oznaki starzenia.

Na czym polega i jak wygląda zabieg oczyszczania wodorowego?

Oczyszczanie wodorowe to zabieg kilkuetapowy. Każdy z poszczególnych etapów ma za zadanie jak najlepiej przygotować skórę, co zapewnia widoczne rezultaty tuż po skończonym zabiegu. Ilość etapów zależy od stopnia zaawansowania wykorzystywanego przez nas sprzętu. Jednakże, bez względu na wybrany model, uzyskany efekt jest natychmiastowy i widocznie zauważalny, stąd tak ogromna popularność oczyszczania wodorowego.

Celem wybranych etapów zabiegu jest:

- wyeliminowanie wolnych rodników dzięki wprowadzeniu w głębokie warstwy skóry aktywnych cząsteczek wodoru,

- złuszczenie martwego naskórka za pomocą peelingu albo mikrodermabrazji,

- odżywienie skóry poprzez infuzję wodorową, której głównym zadaniem jest zapobieganie szybkiemu powstawaniu nowych wolnych rodników,

- masaż skóry twarzy, który ma poprawić jej elastyczność i napięcie.

Zabieg oczyszczania wodorowego nie wymaga żadnych specjalnych przygotowań. Przed jego rozpoczęciem może zostać ewentualnie przeprowadzona rozmowa ze specjalistą, w celu ewentualnego wykluczenia przeciwwskazań. Jednakże, oczyszczanie wodorowe to jeden z najbezpieczniejszych zabiegów, a lista przeciwwskazań jest krótka. Do najpopularniejszych zalicza się: ciążę, karmienie piersią, choroby nowotworowe czy opryszczkę. Z kolei zabieg przynosi znaczne korzyści osobom z widocznymi zmarszczkami, bliznami, ze skórą opuchniętą bądź zanieczyszczoną. Warto też skorzystać z takiej oferty w przypadku borykania się z problemem zwiększonej ilości sebum lub przygotowując się do zabiegów medycyny estetycznej.

Sprzęt wykorzystywany w oczyszczaniu wodorowym

Oczyszczanie wodorowe jest stosunkowo skomplikowanym zabiegiem, więc w tym celu wykorzystuje się zaawansowane technologicznie sprzęty. Do najpopularniejszych należą tzw. kombajny kosmetyczne. Pośród oferowanych w sklepie Moc Urody urządzeń znajdziemy:

- Kombajn Kosmetyczny 3w1 do przeprowadzania najprostszego zabiegu,

- Hydra + Kombajn Kosmetyczny 6w1, dzięki któremu zabieg oczyszczania wodorowego może zostać rozbudowany o kolejne etapy (np. ultradźwięki, fale bipolarne radiowe), co potęguje pozytywne efekty,

- Hydrogenium + Kombajn Kosmetyczny 5w1, czyli zdecydowanie najbardziej rozbudowany model, który pozwala na dołożenie kolejnych etapów do zabiegu, w tym takie nowinki technologiczne jak electroporation (synergiczne działanie impulsów elektrycznych i ultradźwięków) czy H2 Peel i H2 Jet.